homelogin

logo sekce

Aktuality

22.10.2020
Mladší žákyně stříbrné v Táboře 6.10.2020

Během posledního odehraného turnaje v rámci POHÁRU KRAJŮ se rokycanské volejbalistky rozhodně neztratily. Družstvo mladších žákyň VK Rokycany pod vedením trenérek Petry Rédlové a Barbory Divišové předvedlo statečný výkon, když ve čtyřech utkáních odehraných za sebou bez přestávky dokázalo třikrát zvítězit. Mladé volejbalistky VK si poradily nejprve s týmem plzeňské Lokomotivy, poté s celky SK Hlincovka a Sokol Dořichovice. Podlehly až v samotném závěru pozdějším vítězkám z Volejbalu Tábor, když se proti celku disponujícímu tvrdým a rychlým útokem nevyvarovaly chybám v obraně a bohužel i nevynucených zaváhání na podání. Druhé místo v náročném turnaji je dalším výrazným úspěchem volejbalových nadějí.

(rkč)

Ženy VK Rokycany pokračují ve spanilé jízdě 5.10.2020

Družstvo žen VK Rokycany pokračuje na vítězné vlně v Krajském přeboru II. třídy.  V zahajovacím dvojutkání přivítaly hráčky Rokycan v domácím prostředí ´na Ostrůvku´celek plzeňských Vodních staveb.  Rokycanským volejbalistkám se na antukových kurtech, nově zrekonstruovaných za finanční podpory Plzeňského kraje a města Rokycany, opravdu dařilo. V obou zápasech s podobným průběhem předčily své soupeřky a za vítězství 3:0 (25:11, 25:22, 25:18) a 3:0 (25:6, 25:23, 25:17) si připsaly 6 bodů do  soutěžní tabulky. V dalším kole se opět na domácí antuce utkaly s týmem TJ Start Bělá nad Radbuzou a potvrdily svoji pozici jednoznačných favoritek. Vítězství 3:0 (25:5, 25:11, 25:5) a 3:0 (25:10, 25:10, 25:7) je následně posunula na 1. pozici průběžného pořadí. V sobotu 3. 10. 2020 zamířilo družstvo žen VK Rokycany do Plzně, kde je čekala odvetná střetnutí s Vodními stavbami. Ani tentokráte rokcanské volejbalistky nezaváhaly a s přehledem opět zvítězily poměrem 3:0 (25:11, 25:10, 25:8) a 3:0 (25:16.25:11, 25:6).

(rkč)

14. ročník BCL již zná své vítěze 16.9.2020

Další ročník BCL neboli Beach Chicken League je již minulostí. V neděli 13. 9. 2020 byli oceněny během slavnostního zakončení letošního ročníku BCL nejlepší tři týmy v každé kategorii. V kategorii určené nejmladším hráčkám, tzv. BCL 2020 BABY, se představilo 5 týmů, z nichž na 1. místo dosáhly KŘUPKY (Alžběta Jana Křížková, Nela Merhautová), 2. místo uhájily PRDELKY (Nikoleta Shiman, Karolína Kajerová) před dotahujícími 3. TERKAMI FRAJERKAMI (Tereza Houšková, Tereza Wagnerová). V kategorii BCL 2020 JUNIOR se utkalo devět dvojic a nejvíce se dařilo týmům: 1. BANNY (Anna Růžičková, Barbora Hanzlíková), 2. BOTKY (Petra Botková, Lucie Botková) a 3. TERKY FRAJERKY (Tereza Houšková, Tereza Wagnerová), které startovaly současně ve dvou kategoriích. Mezi dospělými v kategorii žen již po několikáté dominovaly SMILE (Lenka Pekárková, Mirka Oliberiusová) před dvojicí TUTY KŘUSKY (Iva Červenková, Barbora Divišová), 3. příčka premiérově patřila duu KOSICE (Michaela a Petra Kosovy). V kategorii mužů z původně zaregistrovaných 6 dvojic vstoupilo do soutěže jen 5 párů, z nichž nejúspěšnější byli VYHAZOVAČI Z LADŮDEK (Miroslav Dolanský, Patrik Boháč), 2. místo vybojovali TRPASLÍCI (Jiří Kunc, Zdeněk Smejkal, 3. místo pak navzdory zdravotním komplikacím obsadili ROKYCANY D (Jiří Pour, Pavel Rédl). V nejpočetněji obsazené kategorii smíšených dvojic nejlépe zvládl nástrahy dlouhodobé soutěže tým DRŽÍM TI MIESTO  (Barbora Kučerová, Zdeněk Smejkal) před nově utvořenou dvojící MI-2 (Mirka Oliberiusová, Miroslav Dolanský) a zkušeným párem V-POZDNÍ SBĚR (Iva Červenková, Pavel Opp).

Celkem se 14. ročníku BCL zúčastnilo 39 dvojic.

(rkč)

Tradiční turnaj v beachvolejbalu mixů uzavřel letošní sezónu 15.9.2020

V neděli 13. 9. 2020 se ve venkovním areálu VK Rokycany na Ostrůvku uzavřela letní sezóna jako již tradičně turnajem smíšených párů v plážovém volejbalu. Do soutěžního klání se tentokráte zapojilo 10 párů, z nichž po 8 hodinách vzešla vítězně dvojice LEZDE PESME (Lenka Pekárková, Zdeněk Smejkal). Stříbrná příčka patřila týmu SEMIŠÁCI jr. (Petra Rédlová, Ondra Rédl), bronzová pozice pak páru MI-2 (Mirka Oliberiusová, Míra Dolanský). Na dalších pozicích se po tuhých bojích seřadilly následující týmy: 4. HOBR (Bára Adamčíková, Honza Mudra), 5. OUTLONI (Iva Červenková, Jakub Trnčák), 6. ZVĚŘ (Iva Červenková, Pavel Opp), 7. PÍSEČNÁ BOUŘE (Eliška Peroutková, Jirka Kunc), 8. METLI (Kristýna Metlická, Martin Metlický), 9. STŘECHOVI (Martina Cajthamlová, Petr Pokštefl), 10. ČERNO-HOUSKY (Markéta Černohouzová, Víťa Černohouz). Nejmladším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Trnčák.

(rkč)

Rokycanské volejbalistky zahajují novou soutěžní sezónu 4.9.2020

Družstvo žen VK Rokycany se premiérově představí na zrekonstruovaných kurtech v areálu na Ostrůvku v úvodním dvoukole krajského přeboru II. třídy. V sobotu 5. 9. vstoupí domácí volejbalistky do soutěže utkáními s celkem  plzeňských Vodních staveb. První střetnutí bude zahájeno v 10 hod. Odveta bude následovat. Dalšími soupeřkami rokycanských hráček budou ve skupině A TJ Start Bělá nad Radbuzou a TJ Sokol Košutka A. (rkč) 

< novější aktuality  |  starší aktuality >

© Volejbalový klub Rokycany 2017, design by Marci & NORADU, facelift Michal Křížek