homelogin

logo sekce

Aktuality

Členové VK Rokycany hlasovali na VH per rollam 14.3.2021

Vážené členky a vážení členové VK,
korespondenční valná hromada VK Rokycany hlasováním per rollam jednomyslně schválila všechny předložené body programu.
Děkuji vám všem za vaši spolupráci a účast na jednání korespondenční valné hromady.

Doufejme, že se již brzy všichni budeme moci zapojit do spolkové i sportovní činnost a že se v hojném počtu opět budeme vídat na Ostrůvku.

Sportu zdar a volejbalu ve všech jeho podobách zvlášť.

Radka Křížková Červená, předsedkně VK Rokycany

Prodloužení splatnosti členských příspěvků do 31. 1. 2021 24.11.2020

Vážení členové VK Rokycany,

z důvodu současné epidemiologické situace a z ní vyplývajících komplikací prodlužujeme splatnost členských příspěvků na sezónu 2020/2021 pro všechny věkové kategorie do 31. 1. 2021. Příspěvek je nutno uhradit v plné výši. O případném vrácení poměrné části (z důvodu omezení sportovních aktivit vyplývajících z mimořádných opatření nouzového stavu) bude rozhodnuto výkonným výborem VK Rokycany po ukončení sezóny (červen 2021).

O prodloužení možnosti splacení a dalším postupu rozhodl výkonný výbor VK Rokycany na online zasedání dne 19. 11. 2020.

Radka Křížková Červená,

předsedkyně VK Rokycany

Ohlédnutí za úspěšným BEACHCAMPem 2020 na Ostrůvku 23.11.2020

Dva kurty na plážový volejbal, které jsou součástí venkovního areálu VK Rokycany, v letošním roce ožily novou aktivitou. Pod vedením Ivy Červenkové, dlouholeté členky VK Rokycany, probíhaly od května do září každé úterý od 17 hod. beachvolejbalové tréninky otevřené pro širokou veřejnost. Beachcampu se zúčastnilo cca 20 zájemců o plážový volejbal různých věkových i dovednostních kategorií. Všichni měli možnost se nejprve seznámit se základy plážového volejbalu, dále je rozvíjet a tímto způsobem si ověřit i svoji fyzickou zdatnost.  Závěrečného turnaje, během něhož změřili všichni navzájem své síly, se zúčastnilo 10 hráčů a hráček. V rámci turnaje byli hráči a hráčky individuálně bodováni podle dosažených výsledků. Pořadí v jednotlivých kategoriích bylo následující - muži: 1. Martin Metlický, 2. Petr Pokštefl, 3. JIří Kunc, 4. Jakub Trnčák, 5. Karel Machač, ženy: 1. Martina Cajthamlová, 2 Eliška Peroutková, 3. Markéta Pánková, 4. Kristýna Metlická, 5. Štěpánka Opltová.

Beachcamp Ostrůvek 2020 byl nejen skvělou příležitostí pro veřejnost seznámit se blíže s populárním sportem, ale zároveň aktivně strávit volný čas v příjemném prostředí.

 

(rkč)

Mladší žákyně stříbrné v Táboře 6.10.2020

Během posledního odehraného turnaje v rámci POHÁRU KRAJŮ se rokycanské volejbalistky rozhodně neztratily. Družstvo mladších žákyň VK Rokycany pod vedením trenérek Petry Rédlové a Barbory Divišové předvedlo statečný výkon, když ve čtyřech utkáních odehraných za sebou bez přestávky dokázalo třikrát zvítězit. Mladé volejbalistky VK si poradily nejprve s týmem plzeňské Lokomotivy, poté s celky SK Hlincovka a Sokol Dořichovice. Podlehly až v samotném závěru pozdějším vítězkám z Volejbalu Tábor, když se proti celku disponujícímu tvrdým a rychlým útokem nevyvarovaly chybám v obraně a bohužel i nevynucených zaváhání na podání. Druhé místo v náročném turnaji je dalším výrazným úspěchem volejbalových nadějí.

(rkč)

Ženy VK Rokycany pokračují ve spanilé jízdě 5.10.2020

Družstvo žen VK Rokycany pokračuje na vítězné vlně v Krajském přeboru II. třídy.  V zahajovacím dvojutkání přivítaly hráčky Rokycan v domácím prostředí ´na Ostrůvku´celek plzeňských Vodních staveb.  Rokycanským volejbalistkám se na antukových kurtech, nově zrekonstruovaných za finanční podpory Plzeňského kraje a města Rokycany, opravdu dařilo. V obou zápasech s podobným průběhem předčily své soupeřky a za vítězství 3:0 (25:11, 25:22, 25:18) a 3:0 (25:6, 25:23, 25:17) si připsaly 6 bodů do  soutěžní tabulky. V dalším kole se opět na domácí antuce utkaly s týmem TJ Start Bělá nad Radbuzou a potvrdily svoji pozici jednoznačných favoritek. Vítězství 3:0 (25:5, 25:11, 25:5) a 3:0 (25:10, 25:10, 25:7) je následně posunula na 1. pozici průběžného pořadí. V sobotu 3. 10. 2020 zamířilo družstvo žen VK Rokycany do Plzně, kde je čekala odvetná střetnutí s Vodními stavbami. Ani tentokráte rokcanské volejbalistky nezaváhaly a s přehledem opět zvítězily poměrem 3:0 (25:11, 25:10, 25:8) a 3:0 (25:16.25:11, 25:6).

(rkč)

14. ročník BCL již zná své vítěze 16.9.2020

Další ročník BCL neboli Beach Chicken League je již minulostí. V neděli 13. 9. 2020 byli oceněny během slavnostního zakončení letošního ročníku BCL nejlepší tři týmy v každé kategorii. V kategorii určené nejmladším hráčkám, tzv. BCL 2020 BABY, se představilo 5 týmů, z nichž na 1. místo dosáhly KŘUPKY (Alžběta Jana Křížková, Nela Merhautová), 2. místo uhájily PRDELKY (Nikoleta Shiman, Karolína Kajerová) před dotahujícími 3. TERKAMI FRAJERKAMI (Tereza Houšková, Tereza Wagnerová). V kategorii BCL 2020 JUNIOR se utkalo devět dvojic a nejvíce se dařilo týmům: 1. BANNY (Anna Růžičková, Barbora Hanzlíková), 2. BOTKY (Petra Botková, Lucie Botková) a 3. TERKY FRAJERKY (Tereza Houšková, Tereza Wagnerová), které startovaly současně ve dvou kategoriích. Mezi dospělými v kategorii žen již po několikáté dominovaly SMILE (Lenka Pekárková, Mirka Oliberiusová) před dvojicí TUTY KŘUSKY (Iva Červenková, Barbora Divišová), 3. příčka premiérově patřila duu KOSICE (Michaela a Petra Kosovy). V kategorii mužů z původně zaregistrovaných 6 dvojic vstoupilo do soutěže jen 5 párů, z nichž nejúspěšnější byli VYHAZOVAČI Z LADŮDEK (Miroslav Dolanský, Patrik Boháč), 2. místo vybojovali TRPASLÍCI (Jiří Kunc, Zdeněk Smejkal, 3. místo pak navzdory zdravotním komplikacím obsadili ROKYCANY D (Jiří Pour, Pavel Rédl). V nejpočetněji obsazené kategorii smíšených dvojic nejlépe zvládl nástrahy dlouhodobé soutěže tým DRŽÍM TI MIESTO  (Barbora Kučerová, Zdeněk Smejkal) před nově utvořenou dvojící MI-2 (Mirka Oliberiusová, Miroslav Dolanský) a zkušeným párem V-POZDNÍ SBĚR (Iva Červenková, Pavel Opp).

Celkem se 14. ročníku BCL zúčastnilo 39 dvojic.

(rkč)

< novější aktuality  |  starší aktuality >

© Volejbalový klub Rokycany 2017, design by Marci & NORADU, facelift Michal Křížek