homelogin

logo sekce

Aktuality

Náchodské kolo Českého poháru U20Z 28.3.2023

 

Po postupu do druhé nejvyšší výkonnostní skupiny sehrálo o uplynulém víkendu družstvo kadetek VK Rokycany 6 vyrovnaných utkání v náchodském kole Českém poháru kategorie žen do 20 let.
Ve třech zápasech jsme soupeře porazili 2:0, v dalších třech utkáních jsme soupeřům podlehli až ve zkráceném třetím setu. Se ziskem 12 bodů jsme skončili na 3.místě a jen málo chybělo k postupu do nejvyšší výkonnostní skupiny A. Poslední kolo ČP budeme hrát v dubnu opět tedy ve skupině B.
ČP U20Z
Za družstvo kadetek VK Rokycany hrály: Tereza Houšková, Kristýna Kajerová, Nikola Procházková, Laura Rišková (kapitánka), Anna Růžičková, Simona Sadílková, Johana Vomlelová.

 

Vítězství VK Rokycany v Krajském přeboru Plzeňského kraje U20Z 21.3.2023

 

V neděli 19.3. se po 4 vítězstvích v závěrečném kole krajského přeboru U20Z naše družstvo kadetek stalo přeborníkem Plzeňského kraje. V soutěži holky porazily celkově druhý tým Košutky, třetí Klatovy a Letnou s Vejprnicemi.
Zápasy s týmy na druhém a třetím místě byly hodně vyrovnané, naše děvčata však dokázala ve všech setech soupeře přehrát a ukončit tak zápasy vždy vítězstvím 2:0.
Gratulujeme!
Přebornice Plzeňského kraje
Zleva klečící: Kristýna Kajerová a Nikola Procházková
Zleva stojící: Simona Sadílková, Klára Šavlová, kapitánka Laura Rišková, Tereza Houšková, Johana Vomlelová, Mia Duranović
Český pohár žákyň U-16, 2. finálová osmička 6.3.2023

Předposlední finálové kolo Českého poháru se uskutečnilo 17. a 18. 2. 2023 v hale Sportovního gymnázia v Plzni, organizačně turnaj zaštítila Lokomotiva Plzeň.

Tým VK Rokycany se musel poprat s oslabením o tři hráčky základní sestavy – kvůli nemoci chyběla univerzálka týmu A.Křížková a postupně se vážně zranily obě blokařky, J.Schneider a K.Kajerová. Na pozici blokařky se přesunula nahrávačka J.Adamcová a na postu „účka“ si odbyla svoji premiéru v soutěži Sedláková (nováček v šestkovém volejbalu). Největší sílu naše družstvo ukázalo v zápasech s Hradcem Králové a Červeným Kostelcem. Utkání s prvním zmíněným soupeřem sice nakonec skončilo v náš neprospěch (1:2, tiebreak 17:19), ale zápas s druhým soupeřem jsme díky fantastické hře, obrovské bojovnosti a také značné dávce herní drzosti uhály ve svůj prospěch (2:1). Zkušené celky VSK Zlín, VK Znojmo a Sokol Štoky si zápasy s naším družstvem v průběhu turnaje bohužel pohlídaly a ukázali svoji převahu. Krásnou tečkou však byl nedělní zápas s domácím týmem TJ Lokomotiva Plzeň, kdy se nám podařilo zvítězit těsně v koncovkách obou setů a hlavně díky kvalitnímu podání turnaj zakončit krásným vítezstvím nad favoritem kola.

Sestava: Niky Houšková (nahrávka), Nela Merhautová a Bára Štěpánková (smeč), Lucka Tomášová a Johana Adamcová (blok!) a Nela Sedláková (univerzál). Holky zasluhují obrovskou pochvalu a zraněným hráčkám držíme palce k rychlému uzdravení. 

Český pohár žákyň

Krajský pohár žákyň U-15 a Krajský přebor žákyň P-ZKY U16 5.3.2023

O víkendu 25. a 26. 2. 2023 jsme upořádali v Rokycanech finálové kolo krajského poháru žákyň a předposlední kolo Krajského přeboru žákyň.

V Poháru bojovalo 8 regionálních družstev, největší bitvu spolu svedly celky SK Šťáhlavy A a TJ Sokol Lhota A a B. Po pěti kolech zvítězily šťáhlavské hráčky, na druhém místě se umístila Lhota A před třetí Lhotou B. Naše družstvo sbíralo zkušenosti a skončilo nakonec na pěkném 5. místě.

Sestava: Silva Kraftová a Beata Bebrová (náhra), Zuzana Hegnerová, Eliška Královcová, Kája Minaříková (blok), Anna Bozděchová, Tereza Lányi (smeč), Nela Sedláková (univerzál).

 

V nedělním třetím kole krajského přeboru, kterého se účastnilo celkem 12 družstev, se našemu týmu žákyň podařilo zvítězit a ziskem dvaceti bodů (za vítězství v kole) se přiblížit prvnímu celku soutěže.

Tým VK Rokycany kvůli zraněním a nemoci zbývajících spoluhráček opět nastoupil v minimálním požadovaném počtu 6 dívek (sestava: Houšková N., Sedláková, Adamcová, Tomášová, Merhautová a Štěpánková).

O vítězi krajské soutěže a zároveň družstvu postupujícímu na MČR žákyň se rozhodne 2. dubna v Klatovech.

Fotodokumentaci si můžete prohlédnout v galerii webu.

 

Krajský přebor mladších žákyň U14 - 28.2.2023

Mladší žákyně odehrály v neděli 26. února páté kolo krajské soutěže čtyřkového volejbalu. Po rozpačitém výkonu, kdy první zápasy  prohrály dvakrát 1:2, nastalo zlepšení herní činnosti a děvčata ve složení Anička Blechová, Marie Ježková, Terezka Hájková, Bára Hajičová a Bára Nová dvakrát zvítězila 2:0. Tím si z třinácti hrajících družstev udržela v probíhající soutěži celkově druhé místo. Další, závěrečné kolo, bude sehráno druhého dubna v Plzni.

Krajský přebor ml.žákyň

2. kolo ČP ženy do 20 let, skupina C 26.2.2023

CP-U20Z

Hráli jsme v Napajedlech, 6 zápasů, 6 vítězství. Děvčata vyhrála v sobotu 4 zápasy, v neděli pak 2 zápasy. Do dalšího kola ČP postupujeme z prvního místa do skupiny B.
Zápasy byly velmi vyrovnané, bojovali jsme trpělivě o každý míč. O našem vítězství rozhodla výborná a obětavá hra v poli, poměrně kvalitní podání a účinný útok.

< novější aktuality  |  starší aktuality >

 


© Volejbalový klub Rokycany 2017, design by Marci & NORADU, facelift Michal Křížek